20091220

Filmide vaatamise tehnikaid:

- vastupäeva-vaatamine

Panna film lõpust agusesse mängima.
Tehniline lahendus VirtualDub ja AviSynth, mis mõlemad vabavara.
Kogemus on märksa huvitavam kui on võimalus kasutada subtiitreid, kuna kõne muutub tagurpidi pöörates nagunii arusaamatuks.

Kogemus:


The Aggressives
Jae-eun Jeong
Lõuna-Korea 2005


Rulluisutajad, see tähendab, see on spordifilm. Sporti on väga naljakas tagurpidi vaadata. Üldse igasugu uhkeid efekte. Aga asi on palju diibim kui see. Filmid algavad väga emotsionaalselt. Tegelased annavad filmi alguses endast kõik, liiguvad edasi vabamalt, probleemitumalt. Inimesed tunduvad küborgitena aga selles on midagi kaunist. Kuidas igale väljapeetud jõnksuga operatsioonile eelneb sujuv sissejuhatus, ennustus liigutusest. Inerts kajab ettepoole
Toimivad vastupidised loogikad, uksi mitte ei suleta, vaid avatakse tormile. See loob nihestatud situatsioone ja suheteuunikume. Palju veidraid momente tekkis repliikide vahetamisest subtiitrite kaudu. See juhtus siis kui kaks tegelast juhtusid ütlema midagi teineteise otsa ja need ilmusid sutiitritesse samal ajal erinevatel ridadel. 

Pöördvaatamine nõuab pingutust et peas mitte aegajalt "õigetpidi" lugu kokku panna, mis rikub müstika. See on tõttöelda kogu asja võti. Kui sellega toime tulla on kogemus igati dada.
Uuemad kompuutrid tulevad äkki toime reaalajas tagurpidi mahamängimisega. Ise pidin ette võtma ja selle ära renderdama. Kui subtiitrid on eraldi tekstifailina tuleb seda nagunii teha. Vähemasti ei leidnud ma viisi kuidas subtiitrite ajastusi automaatselt ümber ehitada.
Praegune kirvemeetod on järgmine. Kasutades textsub.vdf pluginit Virtualdubile renderdasin faili koos subtiitritega ja siis avisythiga ümber pöörates veel teise korra.

No comments:

Post a Comment